• Najnowsze komentarze

  • Archiwa

  • Kategorie

   • Brak kategorii
  • Meta

  • Przytulanka

   O „Przytulance”

   Skąd się wzięła „Przytulanka”?

   Tego nawet najstarsze maluszki nie pamiętają. Może z pasji poznawania dzieci i marzeń o zbudowaniu dla nich małego, przyjaznego światka? Może z chęci obdarowania kogoś tym, co się ma najcenniejszego: czasem. uwagą i życzliwością?A może po prostu z radości bycia z dziećmi?

   Osiem lat temu, wczasach, które zaczynają ginąć w mrokach niepamięci, na leśnej polanie u Księży Marianów w Sulejówku powstał Klub Maluszka „Przytulanka”- najmniejsze przedszkole świata z największym placem zabaw. Przedszkole-nieprzedszkole. magiczne miejsce. w którym wszystko, co najważniejsze dzieje się na wysokości metra nad ziemią. Gdzie mały człowiek może przyjść ze swoimi wielkimi sprawami, ufny, że jego potrzeby zatryumfują nawet nad groźnym rachunkiem ekonomicznym Kraina mądrych zabaw, w których zaklęta jest nauka i radosny trud poznawania świata. Miejsce. które jak magnes przyciąga ludzi chcących dzielić się z dziećmi swoją radością życia i umiejętnościami. .

   „Przytulanka” rosła i rozwijała się razem ze swoimi małymi bywalcami. I coraz trudniej powiedzieć, czym w istocie jest: trochę przedszkolem, trochę żłobkiem i trochę domem. Klubem odkrywców i teatrem. Skrzyżowaniem ścieżek różnych ludzi. Dla tych małych miejscem. gdzie można poczuć się ważnym i szczęśliwym. Dla tych dużych grupą wsparcia w stawianiu czoła codzienności. Czarodziejskim połączeniem ładu ze swobodą. jasności zasad ze spontanicznością. Poczuciem bezpieczeństwa i niespodzianką.

   „Przytulanka” rosła i rosła, aż jej przytulne pomieszczenia stały się za ciasne. Nadszedł czas by pożegnać ‚esną polanę i przeprowadzić się do nowego domu. który pomieści bagaż doświadczeń, bogactwo nowych pomysłów i tajemnicze przejście ze świata dorosłych do świata dzieci.

   Przytulankowi Rodzice